עצות סייבר לטסים לחו"ל - מונגש

עצות סייבר לטסים לחו"ל

התנהלות נכונה בכל הקשור לסכנות הסייבר אינה מוגבלת למשרד או לבית.

חשוב שנדע לאבטח את עצמנו ואת המכשירים איתם אנו טסים לחו"ל. התנהגות און-ליין נכונה וזהירה כשאנו מטיילים או בנסיעת עסקים תגן עלינו מפני סיכוני סייבר שעלולים לארוב לנו.

להלן מספר טיפים להתנהלות בטוחה בזמן שאתם בחו"ל

 • חיבור אוטומטי – נטרלו את האפשרות לחיבור אוטומטי לרשתות Wifi וכבו את אפשרות ה Bluetooth כאשר אינכם משתמשים בו. בחלק מהמכשירים האפשרות לחיפוש וחיבור אוטומטי לרשתות Wifi מופעלת באופן קבוע. נטרלו אפשרות זו והתחברו לרשתות Wifi או ל Bluetooth רק כשאתם בוחרים בכך. כך תנטרלו את האפשרות לחיבור אוטומטי לרשתות Wifi זדוניות או לניצול ה Bluetooth שלכם לפריצה למכשירכם.
 • חשבו לפני שאתם מתחברים
  • נסו להימנע מלהתחבר לרשתות Wifi ציבוריות (למשל בשדה התעופה, במלון, בבית הקפה). באם אתם חייבים, ודאו את שם הרשת, את הסיסמה ואת תהליך הרישום לרשת עם הצוות במקום על מנת לוודא שהרשת האלחוטית לגיטימית. זאת על מנת שלא תתחברו בטעות לרשת זדונית המתחזה לרשת הציבורית (למשל רשת אלחוטית בשם Caffe Goe המתחזה לרשת המקורית Caffe Joe).
  • בכל מקרה, נסו להימנע מלבצע פעולות רגישות (כגון פעולות בנקאיות או קניות באינטרנט) כאשר אתם משתמשים ברשת Wifi ציבורית. זכרו תמיד כי רשתות אלו אינן מאובטחות.
  • בעת גלישתכם באינטרנט, זכרו להשתמש באתרים מאובטחים https:// כאשר אתם מבצעים פעולות רגישות. השימוש ב httpS מבטיח כי התקשורת בינכם לבין האתר מוצפנת ומאובטחת.
  • נסו להימנע מלטעון את מכשיריכם בנקודות טעינה ציבוריות. הסיבה לכך היא שנרשמו מקרים רבים בהם האקרים השתמשו בעמדות אלו על מנת להדביק את המכשירים המתחברים בתוכנות זדוניות
 • מחשבים ציבוריים – אם אתם צריכים להשתמש במחשב ציבורי (במלון למשל), אל תבצעו פעולות רגישות (כמו פעולות בנקאיות) וודאו כי הנכם יוצאים (Logout) מחשבונותיכם בצורה מסודרת, מכיוון שסגירת הדפדפן אינה מבטיחה התנתקות מחשבונכם.

מאחלים לכם טיול מוצלח ובטוח

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>